Program „Młodzież w działaniu”

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w realizację programu „Młodzież w działaniu”.

Akcja 1. Młodzież dla Europy

wymiany, inicjatywy, demokracja

Udział w projektach realizowanych w ramach tej akcji ma zachęcić młodych ludzi do budowania poczucia świadomego i aktywnego obywatelstwa, rozwijania pasji, współudziału w różnego rodzaju aktywnościach i rozwoju kreatywności poprzez udział w wymianach młodych ludzi z różnych krajów, inicjatywach grup młodzieżowych czy też różnego rodzaju projektach skupionych wokół problemu demokracji.

 

,,Develop the negatives, get the posititives”

Był to projekt polegający na wymianie młodzieży, której wspólną pasją jest fotografia. W ramach projektu młodzi ludzie z Polski, Hiszpanii i Słowacji spotkali się w Nałęczowie by wspólnie rozwijać swoje pasje, poznawać swój język i kulturę.

Pobyt w Nałęczowie trwał od 29.06-06.07.2014 r. Podczas pobytu mieliśmy możliwość nauki wykonywania i obróbki zdjęć pod okiem specjalisty, a także zapoznaliśmy się z zupełnie nową dla nas techniką jaką była fotografia otworkowa. Ponadto w specjalnej ciemni wywoływaliśmy zrobione przez nas zdjęcia, a ostatniego dnia ze wszystkich naszych dzieł powstał wernisaż.

Obcokrajowcy, których gościliśmy dzięki grom terenowym mogli zwiedzić Polskie miasta takie jak Kazimierz Dolny i Lublin.

Przez trzy dni w trakcie pobytu trwały prezentacje, których motywem przewodnim była ojczyzna uczestników. Dało nam to poznać historię, tradycje, język, a dzięki różnorakim degustacjom również kuchnie innych krajów.

Jednym z najważniejszych dla nas czynników było to, że mimo barier kulturowych i językowych udało nam się nawiązać bliskie relacje z innymi uczestnikami. Dokonało się to dzięki między innymi wielu zajęć integracyjnych i pokojom wielonarodowościowym.

Pobyt tam dał nam wiele nowych umiejętności i możliwości.