Konkursy i olimpiady

Rok szkolny 2013/2014

1) 6 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap XVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Wzięło w nim udział 3 uczniów z klasy IV Technikum. Opiekunem etapu szkolnego olimpiady była p. B. Kuna.

2) 14 listopada 2013 r. w Zespole Szkół w Bychawie im. majora H. Dobrzańskiego odbył się IV konkurs recytacji poezji patriotycznej pod hasłem „Żadne miejsce na świecie nie powinno być milsze od Ojczyzny”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy I i II Technikum. Uczennice przygotowywała do konkursu p. E. Wójcik.

3) W dniu 15 listopada 2013 r. w Zespole Szkół w Niedrzwicy Dużej odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Konkurs jest organizowany przez Wydział Politologii UMCS. Do etapu powiatowego, który odbędzie się 13 grudnia w Bełżycach, zakwalifikowało się troje uczniów z naszej szkoły. Życzymy im powodzenia aby mogli przejść do kolejnego etapu. Opiekunem etapu szkolnego konkursu był p. R. Golec.

4) 26 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się, już po raz kolejny, szkolny konkurs językowy „Z polszczyzną za pan brat”. Konkurs przeznaczony był dla młodzieży z kl. I Technikum. Konkurs zorganizowały p. E. Reszka i p. E. Wójcik.

5) Dnia 5 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół w Niedrzwicy Dużej odbyła się IX edycja Olimpiady Przedsiębiorczości, której przewodnim tematem była „Własna firma”. W Olimpiadzie wzięło udział 17 uczniów z klas I-IV Technikum. Uczniów do konkursu przygotowywała p. M. Duda.

6) Dnia 11.12.2013 r. troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnym etapie konkursu translatorskiego „Skrzydlate słowa”. Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach. Uczniów do konkursu przygotowywała p. K. Wiśniewska.

7) Nasza uczennica Dominika Wrona, zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Bombka ręcznie malowana” organizowanym przez GOKSiR w Niedrzwicy Dużej. Pracę konkursową Dominika przygotowywała pod okiem p. M. Dudy.

8. Nasze uczennice zajęły czołowe miejsca w konkursie „Najładniejsza ozdoba choinkowa oraz najładniejszy stroik świąteczny”. Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Lublinie w ramach Seminarium Bożonarodzeniowego.

I miejsce – Magdalena Tymińska (kl. II TA)

II miejsce – Magdalena Bednarczyk (kl. II TA)

Wyróżnienie otrzymała również Weronika Zięba (kl. II TA).

Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. M. Duda.

9. Dnia 13 stycznia 2014 r. w naszej szkole została przeprowadzona Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – XXIX edycja. W Olimpiadzie brało udział 15 uczniów. Olimpiada przeprowadzona była w ramach kółka ekologicznego, którego opiekunem jest p. Marzena Duda.

10. 7 marca 2014 r., w auli Wydziału Politologii UMCS odbył się etap wojewódzki IV edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Do finału Konkursu zakwalifikowało się 120 uczniów, spośród 1100 uczestników, z 23 powiatów ziemskich i grodzkich województw lubelskiego i mazowieckiego. Zwycięzcą konkursu został Jarosław Bork, uczeń drugiej klasy technikum w Zespole Szkół w Niedrzwicy Dużej.

11. 18 marca 2014 r. odbył się w Zespole Szkół w Niedrzwicy Dużej etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Uczestniczyło w nim 15 uczniów naszej szkoły. Do etapu diecezjalnego Konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Dominika Wrona (kl. II TA), Angelika Grabiec (kl. I TH), Sebastian Samolej (kl. II TA). Szkolnym koordynatorem konkursu był ks. Krzysztof Kwiatkowski.